Hotel Wellness&Spa Nowy Dwór w Świlczy
alt text

Sesja w saunie na podczerwień odbywa się w temperaturze 60°C, dzięki czemu możemy w niej przebywać dłużej, bo aż do 30 minut. Promienie podczerwone nagrzewają nasze ciało do 4,5 cm w głąb, wtedy następuje intensywne pocenie się. Nawet podczas jednej sesji spalamy około 900 kalorii. Sauna infrared działa antycellulitowo, poprawia wygląd skóry, zmniejsza napięcie mięśniowe, wpływa pozytywnie na odporność, układ krążenia i układ oddechowy.

Miejsce do wypoczynku o temperaturze 40°C oraz wilgotności 35-40 %. Sól zastosowana przez nas w saunie stanowi bardzo cenny produkt w profilaktyce schorzeń gardła, krtani, tchawicy, oskrzeli i płuc. Tepidarium to strefa uspokojenia i relaksu przez ceramiczne, podgrzewane siedziska, na których klienci SPA mogą wypocząć i zebrać siły na następną porcję orzeźwiających przyjemności.

Warunki

Temperatura 40°C

Wilgotność 35-40 %

Strafa wellness SPA Rzeszów

DWIE SAUNY SUCHE AROMATYCZNE - LEŚNA I ZMYSŁOWA

Działanie terapeutyczne i relaksacyjne jest tutaj większe niż w saunie tradycyjnej, dzięki wykorzystaniu efektu aromatu. Powietrze przesycone jest substancjami czynnymi zawartymi w olejkach zapachowych. Inhalacje z cytryny, eukaliptusa, lawendy, sosny, czy pomarańczy mają korzystny wpływ na cały układ oddechowy. Oferujemy dwie sauny aromatyczne.

ŁAŹNIA PAROWA

Łaźnia parowa – sauna parowa. Kąpiel z zastosowaniem pary wodnej to relaks dla ciała i zmysłów. Pobyt w kabinie uprzyjemnia aromat wymieszany z rozgrzanym powietrzem. Temperatura osiągalna to 40-55°C i bardzo wysoka wilgotność powietrza około 85 %. Gorąca para działa korzystnie przy chorobach dróg oddechowych, bólach reumatycznych, działa orzeźwiająco.

Organizm poddany jest działaniu suchego, gorącego powietrza o temperaturze do 110OC . Pod wpływem ciepła rozszerzają się pory, a szkodliwe produkty przemiany materii usuwane są z potem. Skóra staje się idealnie gładka, oczyszczona oraz miękka. Sauna fińska oczyszcza duszę oraz ciało.